Tego typu bzdury są rozpowszechniane przez ludzi zainteresowanym utrzymaniem archaicznego rolnictwa w Polsce i dlatego taka argumentacja powinna zostać usunięta z debaty publicznej a jej głosicielom należy odebrać prawo głosu.

Krzyżowanie i GMO to dwie różne rzeczy. Jednakże przypadkowe krzyżówki z GMO dają w rezultacie GMO i to jest bardzo niebezpieczne.

Nasiona roślin GMO są opatentowane. Są własnością firmy, która zmodyfikowała roślinę w określony sposób. Rolnik, który chce uprawiać GMO musi co roku uiścić opłatę licencyjną, zwykle musi podpisać umowę. Nie ma prawa zebrać nasion i wysiać ich za rok bez opłaty, która zależy tylko od aktualnej polityki marketingowej firmy. Uprawa, którą prowadzi rolnik jest własnością korporacji biotechnologicznej, a nie tego rolnika. Dla konsumenta nie ma to znaczenia, ale zmienia to całkowicie sytuację rolnictwa i prawa własności, gdzie rolnik przestaje być niezależny i staje się pracownikiem zagranicznej korporacji. — agnostyk.salon24.pl/

agnostic5 napisał: > Przede wszystkim przeciwko GMO powinni być sami rolnicy, którzy co roku będą mu > sieli od Monsanto wykupować ziarno na zasiew. Powinni, a nie są. Lemingi jakieś wsiowe.

Tak, na pewno naturalnie wytworzyły się zboża oporne na opryski i myszy z wszczepionymi genami świni. Prawdę prawisz zaiste. — agnostyk.salon24.pl/

Przede wszystkim przeciwko GMO powinni być sami rolnicy, którzy co roku będą musieli od Monsanto wykupować ziarno na zasiew. „Świat według Monsanto”. Wprowadzenie nowych odmian roślin genetycznie modyfikowanych spowoduje zniszczenie tradycyjnego europejskiego rolnictwa i pogorszy jakość żywności – uważa prof. Charles Benbrook z Uniwersytetu Stanu Waszyngton. tech.money.pl/uprawy-gmo-zniszcza-tradycyjne-rolnictwo-nowy-raport-przestrzega-0-1182899.html — agnostyk.salon24.pl/

Prawdę pisze. Wszystkie nasz rośliny uprawne powstały przez krzyżowanie różnych roślin, aby wprowadzić geny jednych do drugich, aby otrzymać nowe odmiany o całkiem nowych, niewystępujących w przyrodzie zestawach genów. Dokładnie tak samo jest ze zwierzętami. S. — Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!) Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)

10×10 Dobra kobieto – owa „zdecydowana większość Polaków” nie ma pojęcia co oznacza GMO, nie zdaje sobie sprawy że „od zawsze” żywi się zmodyfikowaną genetycznie trawą (wszystkie zboża) i wcina mięcho również zmodyfikowanych genetycznie zwierząt (praktycznie wszystkie hodowlane).

Bzdury chrzanisz, prostaku niedouczony: forum.gazeta.pl/forum/w,32,139250805,139645445,Re_przerazajacy_film_o_GMO.html