> Skode przejal VW w 1991. > > FSO zostala na lodzie jak porzucona narzeczona. bo FSO to nie jest marka – rozpoznawalnosc 0% Wlosi kupili kiepska marke – ale rozpoznawalna w demoludach, VW kupil marke znane w calej Europie FSO nigdy nie bylo marka nawet w Polsce

Monti kazał utrzymać miejsca pracy u siebie w kraju bo zaraz mogą na taczkach wywieźć, to włoski Fiat musi być posłuszny. Polska za sprawą niedorozwoja Balcerowicza wyzbyła się całkowicie kontroli nad własną gospodarką to i są tego efekty. Dla bogatych socjalizm (woski rząd narzucający swoim korporacjom takie a nie inne kroki), dla biedoty kapitalizm (Polska ma u siebie gospodarczą samowolkę i koncerny mogą tu robić co im się rzewnie podobna.

W sumie to mnie to cieszy. Może ten naród wreszcie zrozumie że kapitał ma swoją ojczyznę i każdy fabrykant patriota będzie produkował we własnym kraju, u obcych może produkować tylko wtedy kiedy współplemieńcy mu na to pozwolą, a to może mieć miejsce tylko w przypadku większej podaży miejsc pracy, kiedy ich brak, produkcja wraca do macierzy. Fiat to dopiero początek ucieczki kapitału z Polski. Oj będzie się działo.